shutterstock_1569930088-1-scaled.jpg
Zielona Planeta

Kolektory słoneczne

  • Home
  • Kolektory słoneczne

Kolektor słoneczny absorbuje energię promieniowania słonecznego bezpośredniego, rozproszonego i odbitego, a następnie przekazuje ją do instalacji grzewczej.

Jak działa kolektor:
Słońce ogrzewa umieszczony w kolektorze absorber, który pochłaniając promieniowanie słoneczne zamienia je w energię cieplną. Im lepszy absorber, tym większy uzysk energii. Ogrzewając absorber ogrzewamy jednocześnie czynnik grzewczy; najczęściej glikol, przepływający przez kolektor. Ogrzany płyn przepływając przez zasobnik oddaje ciepło ogrzewanej wodzie użytkowej, znajdującej się w zasobniku. Następnie przepływa z powrotem do kolektora i proces się powtarza. W instalacjach domowych stosuje się najczęściej dwa rodzaje kolektorów: płaskie i rurowe.

Zestawy termiczne serii Standard z bojlerem I i IIZestawy termiczne serii Standard z bojlerem III i IVZestawy termiczne serii Kompakt z bojlerem I i IIZestawy termiczne serii Kompakt z 3-strefowym zbiornikiem świeżej wody I i IIZestawy termiczne serii Premium z bojlerem I i IIZestawy termiczne serii Premium ze zbiornikiem warstwowym świeżej wody i wysokowydajną pompą I i II